
Artykuł sponsorowany.
Zaskórniki potocznie zwane wągrami to nieestetyczne niedoskonałości skóry występujące głównie w okolicy strefy T – nosa, brody i czoła. Najczęściej występują one u osób będących posiadaczami skóry tłustej i mieszanej, u których występuje nadprodukcja sebum. Jakie zabiegi oczyszczające twarz z zaskórników wybrać? Które zabiegi oczyszczające są najskuteczniejsze?
Co to są zaskórniki?
Zaskórniki to niedoskonałości skóry charakterystyczne dla posiadaczy skóry tłustej i mieszanej. Zlokalizowane najczęściej w strefie T czyli okolicy centralnej części twarzy, brody, nosa i czoła, ale można również je zauważyć na plecach, dekolcie czy uszach. Są spowodowane nagromadzeniem sebum w mieszkach włosowych. Jednak zmiany te pojawiają się również w wyniku nieodpowiedniej pielęgnacji, za często lub za rzadko wykonywanych oczyszczanie twarzy, brakiem snu, stresem, używkami i zaburzeniami hormonalnymi. Przybierają wygląd ciemnych kropek (zaskórniki otwarte) lub białej kaszki (zaskórniki zamknięte).
Zabiegi oczyszczające twarz z zaskórników
Do najskuteczniejszych i najbardziej polecanych zabiegów dla osób posiadających zaskórniki należą zabiegi oczyszczające mieszki włosowe i złuszczające skórę. Zabiegi oczyszczające, jak każde inne dobiera się indywidualnie do rodzaju i stanu skóry.
W gabinetach kosmetologicznych możemy znaleźć takie zabiegi jak:
Mikrodermabrazja korundowa – zabieg złuszczania mechanicznego tlenkiem glinu. Zabieg przypomina swoim działaniem odkurzacz oczyszczający skórę z zanieczyszczeń, niedoskonałości i zaskórników. Szczególnie polecany dla osób ze skórą grubą, tłustą, z dużą ilością zaskórników. Zabieg nawilżający na twarz często łączony jest z zabiegiem mikrodermabrazji korundowej w celu zachowania odpowiedniego stanu bariery hydrolipidowej. Po zabiegu skóra jest oczyszczona, gładka i rozjaśniona.
Peeling kawitacyjny – to bardzo popularny i skuteczny zabieg oczyszczający twarz z zaskórników. Szczególnie polecany u osób ze skórą wrażliwą i delikatną. Zabieg polega na fizycznym oczyszczaniu skóry z zanieczyszczeń za pomocą ultradźwięków i wytwarzanego zjawiska kawitacji. Zabieg w delikatny ale i bardzo skuteczny sposób radzi sobie z zanieczyszczeniami i zaskórnikami szczególnie w trudno dostępnych miejscach. Zabieg często uzupełniany jest o sonoforezę – zabieg wspomagający wchłanianie składników aktywnych w głębsze warstwy skóry, aby odpowiednio wyciszyć i nawilżyć skórę.
Peelingi chemiczne – zabiegi oczyszczania chemicznego, wykorzystuje się do nich pojedyncze kwasy lub ich mieszanki. Najpopularniejsze to kwas migdałowy, glikolowy, mlekowy czy retinol. Zabiegi działają złuszczająco i oczyszczająco oraz seboregulująco.
Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z RosaMed Clinic w Warszawie.